środa, 27 sierpnia 2014

Przewodnik po blogu

Kiedy zakładałem bloga, łatwo było wszystko uporządkować i zaplanować. W miarę upływu czasu rozrosła się także struktura bloga. Dla wszystkich, którzy chcą lepiej się tu poczuć przygotowałem kilka wskazówek.


1. Każdy post to jeden film. Zawsze składa się z takich części: danych technicznych,  streszczenia fabuły, szybkiej relacji i trzyczęściowej analizy.

2. Analizę staram się dzielić na: analizę filmu (genezę, cel, wykonanie, wady i zalety), analizę bohatera/rów i około filmową refleksję.

3. W poście ukryte są linki do: serwisu filmowego (w oryginalnym tytule), strony udostępniającej film (dostępność) i podobnych produkcji opisanych na blogu.

4. Filmy zostały „otagowane” kategoriami ułatwiającymi znalezienie odpowiedniego filmu do wieczornego nastroju lub mieszczącego się w kręgu szczególnej tematyki.

5. W treści zamieszczam linki do innych filmów o podobnej tematyce tak by łatwo było je ze sobą porównać i wyciągnąć to co niepowtarzalne.

6. Niektóre filmy szczególnie polecam (REKOMENDUJĘ) lub nie (ODRADZAM). Zawsze warto sięgnąć do klasyki.

7. Zalezienie analizy konkretnego filmu jest możliwe po kliknięciu w FILMOGRAFIĘ. Wykaz wszystkich produkcji znajduje się też zawsze u dołu strony.

8. Nowości tradycyjnie najlepiej znaleźć sięgając do archiwum po prawej stronie ale bycie na bieżąco z nowościami jest możliwe dzięki Facebook-owi, Filmweb-owi i Zblogowanym, czy obserwacji przy użyciu poczty mailowej. 

9. Osobną kategorią są posty o historii, teorii kina oraz te organizacyjne zebrane w kategorii O KINIE I BLOGU.

10. I oczywiście czekam na wszelkie uwagi, propozycje i komentarze. I przez serwisy społecznościowe i przez wiadomość. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz